3 yıllık bir süreç sonrasında, Agrof MM Projesi “Akdeniz – Yarı Kurak Bölgeler – Dağlık Alanlarda Tarımsal Ormancılık Eğitimi” şunları amaçlamaktadır:

  • Avrupa’da 130 ila 150 tarım çalışanını eğitmek
  • Tarımsal ormancılık eğitimini kalıcı hale getirecek eğitim araçları geliştirmek
  • Her bir Avrupa ülkesinde eşsiz bir tarımsal-ormancılık yeterlilik programı geliştirmek

Agrf-MM projesi Aralık 2015’de biten AgroFE projesini destekleyici ve tamamlayıcı bir yapıdadır. Yeni oyuncuları dahil etmek için AgroFE projesini coğrafik sınırlarını geliştirerek Akdeniz Bölgesi ve dağlık alanları da kapsama içine almıştır.

Tarımsal-ormancılık: Doğa, çiftçi ve ormancılar yararına ağaçlarla tarımı birleştirmek

Tarımsal-ormancılık kavramı ağaçları ve ormanlık alanları üretim çevresiyle iç içe birleştiren tarımsal uygulamaları kapsayan bir şemsiye kavramdır. İlhamını zirai kavramlarla orman modelinden almaktadır. Tarımsal-ormancılığın çevresel ve ekonomik katkıları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu katkılarından bazıları: daha az girdi kullanma, karbon depolanması, toprak yapısının iyileştirilmesi, erozyonu azaltma, bio-çeşitliliği artırma, su kaynaklarının daha iyi korunması ve yönetilmesi ve üretim giderlerini daha da azaltılması olarak sayılabilir.

  This project has been funded with support from the European Commission. This communication reflects the views only of the author, and the
Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

 

Please publish modules in offcanvas position.