Koordinatör

AgroSup Dijon

FRANSA

Ulusal bir Tarım Bilimleri, Gıda ve Çevre Yüksek Enstitüsü olan AgroSup Dijon’un ana misyonu tarım ve tarımsal işletmelerde çalışan mühendislerin eğitimi, araştırma, gelişme ve kendini aşma, konuyla ilgili devlet dairelerinde eğitim verme ve Eduter enstitüsü çerçevesi kapsamında eğitim sistemini desteklemektir.

http://www.agrosupdijon.fr/

 

Ortaklar

TEI Stereas Elladas

YUNANİSTAN

TEI bir yüksek öğretim kurumudur. 300’den fazla araştırmacı, öğretim elemanı ve idari personeli ile yaklaşık 10000 öğrenciye hizmet vermektedir. Orman ve Doğal Çevrenin Yönetimi Bölümü TEI’nin 15 bölümünden biridir ve Karpenissi kasabasında bulunmaktadır. Tarımsal-ormancılıkla ilgili sayısız araştırma projesine katılmıştır.

http://www.teiste.gr/

 

Fransa Tarımsal-ormancılık Derneği

FRANSA

2007 yılında kurulan AFAF (Fransa Tarımsal-ormancılık Derneği) Fransa’da tarımsal-ormancılığın gelişmesi için çalışmaktadır. Çiftçiler ile ağaç bakıcıları, araştırmacılar, politikacılar, çeşitli birlikler ve yöneticiler arasında değişimi ve ortaklıkları kuran bir platform sağlamaktadır. Yerel ve uluslararası düzeylerde bir yaratıcı güç olarak dernek tarımsal sistemlerde ağaçlar için uygun yerler bulmak için çalışmaktadır.

http://www.agroforesterie.fr/composition-association-francaise-agroforesterie.php

 

Tuscia Universitesi

İTALYA

Organik Sistemler, Tarımsal Gıda ve Ormancılıkta Yenilikçilik Bölümü (DIBAF) Tuscia Üniversitesinde araştırma ve multi-disipliner eğitim faaliyetleri sürdürmektedir. Amacı, organik sistemlerin korunması ve yönetimi ve orman kaynaklarının yönetiminde bilimsel ve teknolojik yenilikçi yaklaşımları uygulamaktır.

http://www.unitus.it/

 

Debrecen Üniversitesi

MACARİSTAN

Debrecen Üniversitesi hemen hemen her bilimsel alanda araştırma ve eğitim faaliyetleri sunmaktadır. Ekonomi, sosyal ve sanatsal alanlarda 30000’den fazla öğrenciye eğitim dereceleri sağlamaktadır. Üniversite Tarım Bilimi Merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

http://www.unideb.hu

 

AliénorEU

BELÇİKA

AliénorEU Avrupa politikaları ile ilgili bir danışma ve iletişim acentesidir. Tarımı da kapsayan çalışma konuları içerisinde değişik aktiviteleri şu şekildedir: yasama ve siyasi konuları takip, iletişim stratejileri ile birlikte etkinliklerin organizasyonunun geliştirilmesi ve tesis edilmesi. Bununla birlikte, AliénorEU AB projelerinin sonuçlarının yayımlanması ve istifade edilmesi için bir uzmanlık servisi geliştirmiştir.

http://www.alienoreu.com/

 

Doğa Dostları (Friends of Nature)

LÜBNAN

Bir sivil toplum kuruluşu olan Doğa Dostları sürdürebilir kalkınma ve Lübnan’ın doğal kaynaklarının korunması için akademisyenleri ve genç insanları bir araya getirmektedir. Doğa ve çevrenin korunması ve eğitim alanlarında faaliyet göstermektedir. Yaptığı çalışmalar gençlerin eğitimi, bio-çeşitliliğin korunması ve çoraklaşmış ekosistemlerin rehabilitasyonunu içermektedir.

www.fon.org

 

Abacus Organik Birlikleri Ltd.

BÜYÜK BRİTANYA

Abacus tarımsal-ormancılık, toprak ve  kaynakların yönetimi gibi konularda çiftçilere, arazi sahiplerine, tarımsal uzmanlara, öğrencilere ve tarımsal gıda zincirindeki aktörlere eğitim ve tavsiyeler vermektedir.

www.abacusorganic.com

 

Trakya Üniversitesi

BULGARİSTAN

Trakya Üniversitesi ana misyonu tarım, ekoloji, çevre ve eğitim alanlarında yüksek seviyede eğitim vermeyi amaçlayan bilim ve eğitim kurumudur. Bünyesinde bulunan Ziraat Fakültesi agronomi, çevresel koruma ve ziraat mühendisliği konularda programlar geliştirmekte ve eğitimler vermektedir.

www.uni-sz.bg

 

CFPPAF Mirecourt

FRANSA

Yerel bir halk enstitüsü olan (EPLEFPA) farklı konularda eğitim kursları vermektedir. Bazı verilen kurs eğitimleri genel tarım, toprağın iyileştirilmesi için tarım makinaları ve ormancılık. Ana merkezlerinden 3 tanesi aracılığı ile EPLEFPA Vosges 3 tane eğitim yolu sunmaktadır: okul seviyesinde temel giriş eğitimi, çıraklık temel eğitimi ve yetişkinlerin sürekli-eğitim öğrenme yolları.

www.eplea.vosges.educagri.fr

 

Arnavutluk Eğitim ve Geliştirme Vakfı

ARNAVUTLUK

AFTD eğitim, bireyler, gruplar ve topluluklar için mikro finans hizmetleri veren ve ilgili paydaşların tümünün katılımı ile birliktelik ruhu ile çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. AFTD sıra dışı gruplar, kadınlar, gençler ve gelişme olanaklarına erişimi sınırlı olan diğer insanlara öncelik verir.

 

EPLEFPA Valentin

FRANCE

Valentin yerel eğitim ve Sürekli Uzmanlaşan Gelişim Halk Kuruluşu (EPLEFPA) Die Uzman Eğitimi ve Tarımsal Promosyon Merkezini içermektedir. Bu merkez tarım, tarımsal ekolji uygulamaları ve Alp dağlarında çobanlık eğitimi gibi konuları içeren farklı konularda 400 mesleki kursiyere ev sahipliği yapmaktadır.

http://epl.valentin.educagri.fr/

 

OMU

TÜRKİYE

Ondokuz Mayıs Üniversitesi hemen hemen tüm bilimsel branşlarda araştırma ve eğitim imkanı sunmaktadır. 20 Fakülteden oluşan üniversite içerisinde Ziraat Fakültesi agronomi, tarım ve ormancılık, orman yönetimi, ziraat mühendisliği, su yönetimi ve agro-ekoloji alanlarında faaliyetler geliştirmektedir.

www.omu.edu.tr

  This project has been funded with support from the European Commission. This communication reflects the views only of the author, and the
Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

 

Please publish modules in offcanvas position.